EZ-CAM 2021 – Yenilikler

 • Cad Paketi Entegrasyonu » Yeni! SOLIDWORKS EKLENTİSİ (ADD-IN)

EZ-CAM v2020 ’de sunduğumuz ALIBRE CAD eklentisi için aldığımız olumlu geri dönüşlerin ardından, dünya lideri CAD Sistemi SOLIDWORKS için de benzer bir eklenti geliştirerek EZ-CAM’in CAD bağlantısını daha da genişlettik.

CAD Integration - New SOLIDWORKS ADD-IN

Yeni eklenti komutu, modeli anında mevcut Solidworks oturumundan aktif EZ-CAM modülüne tek tıklamayla aktarır. Transferden önce, kullanıcı istenmeyen parçaları SOLIDWORKS içinde gizleyerek aktarımı montajın sadece gerekli parçalarıyla sınırlayabilir.

EZ-CAM’ in mevcut “Solidworks Güncelle” komutu da geliştirildi. Artık bir Solidworks montajının her parçası ID= <Parça Adı> ile yeni bir EZ-CAM katmanına otomatik olarak aktarılır. Ve tabiki, “Dosya Aç” yoluyla Solidworks v2020 dosyalarını da (*.SLDPRT) açacak şekilde güncellendi.


 • CAD Paketi Entegrasyonu » Güncellenmiş ALIBRE EKLENTİSİ (ADD-IN)

Mevcut EZ-CAM Alibre modülü, aktif Alibre oturumundaki her değişiklikten sonra hızlı model güncellemesi için daha da optimize edildi. Eklentinin “Transfer” komutu, montajdaki her parçayı anında ID = <parça adı> ile yeni bir EZ-CAM katmanına aktarır. Daha sonra EZ-CAM’deki parça seçimi EZ-CAM v2020’de sunulan “Katman Yöneticisi” aracılığıyla kolayca gerçekleştirilir.


 • CAD Paketi Entegrasyonu » Yeni ! 3D Yüzey Hassasiyet Import Ayarı – “YÜZEY TOLERANSI”

“Görünüm / Ayarlar” iletişim kutusundaki yeni “Yüzey Toleransı” ayarı, kullanıcının işleme tolerans ihtiyaçlarına göre CAD dosyalarından içe aktarılan modelin yüzey kalitesini belirlemesine olanak tanır. Bu ayar, Alibre ve SolidWorks oturumundan doğrudan aktarılan modellere de uygulanır. Varsayılan olarak bu ayar, metrik olarak 0,01 mm veya inç modu için 0,001 mm olarak ayarlanmıştır.

CAD Integration - New 3D Surface Import Setting - SURFACE TOLERANCE


 • MILL-Pro » Yeni! Operasyon Tablosu Özelliği – Ekranın Sağında Kullanım

“Görünüm / Düğme Ekle / Kaldır” penceresindeki “Tablo Sağda Göster” seçeneği Elektronik tablonun ekranın sağında sabitlenip gösterilmesine izin verir. Bu yeni özellik sayesinde geniş ekran kullanıcıları tabloyu sağda tutarak daha iyi bir kullanım sağlayabilirler. Doğal olarak, Elektronik tablo eskiden olduğu gibi yüzer hale getirilebilir ve ikinci bir ekrana da taşınabilir.

New SPREADSHEET Option – Docked to Right Side


 • MILL-Pro » Yeni! Başlama Panelinde Klasör Konumu SABİTLEME Özelliği

Başlama Panelinde, zaten mevcut olan son açılan dosyaları “Sabitleme” özelliği, şimdi burada bulunan dört “Klasör” düğmesine de eklenmiştir. Bu özellik kullanıcılara en sık kullandıkları klasörlerin erişimini kolaylaştıracaktır.

New PIN-DOWN Feature for Startup Window


 • MILL-Pro » Mevcut YAKALAMA NOKTASI Durum Ekranı

Ekran üzerinde yakalanan konum artık durum çubuğunun sağ tarafındaki mesaj alanında görüntülenir. Bu yeni özellik, özellikle yakalama modu > “Tümünü Yakala” gibi çoklu seçime olanak sağlayan ayarlarda fayda sağlamaktadır.

Current SNAP-MODE Status Display


 • MILL-Pro » Geliştirilmiş 2.5D Makinalama Otomasyon Sihirbazları

“Kontür”, “Cep/Havuz” ve “Yüzey Temizleme” otomasyon sihirbazlarıyla oluşturulan operasyonlar artık aynı sihirbaz ekranından düzenlenebilirler. Elbette, tüm bu parametre ve ayarlar her zaman için “Gelişmiş” düğmesiyle de kullanılabilir. Aynı zamanda eklenen “Takım Seç” opsiyonuyla takım kütaphanesine ulaşım hızlıca sağlanabilir.

Geliştirilmiş 2.5D Makinalama Otomasyon Sihirbazları


 • MILL-Pro » Operasyonları Hızlıca ETKİNLEŞTİR / DEVRE DIŞI BIRAK

“Yardım” menüsüne “Toolbox” listesine yeni bir “Operasyon türü Ac-Kapa” makrosu eklenmiştir.. Bu makro, belirli kurallara göre operasyonların tek tıklamayla etkinleştirilmesine veya devre dışı bırakılmasına izin verir. Örneğin: seçili olanın altındaki tüm operasyonlar devre dışı bırakılabilir. Bu özellik, yalnızca belirli operasyonların takım yolunun hesaplanması veya simüle edilmesi gerektiğinde kullanılabilir. TURN modunda, yalnızca ana iş milindeki operasyonları post etmek için tüm ikinci ayna operasyonları devre dışı bırakılabilir.. Bunlar sadece bazı örnekler. Bu makroları daha hızlı erişim için belirli işlev tuşlarına (F1-F12, “EZCAM.INI” ayarları aracılığıyla) atanabileceğini unutmayın.

Fast ACTIVATE / DEACTIVATE Worksteps


 • MILL-Pro » World Koordinat Sistemi Transform Özelliği

Artık dönüştürme transform komutlarından herhangi birini (Çevir, Taşı, Döndür, vb.) doğrudan “World” koordinat sistemine uygulamak mümkündür. Bu, parça sıfırını ayarlamak için esnek bir yöntem sunar. Alibre ve Solidworks model yenileme komutları, bu yeni yöntemle belirlenen yeni orijini tanır. (Lütfen “Tümünü Seç” seçim komutunun, yalnızca ekranın sağ tarafındaki liste kutusundan seçilebilen “World” sistemini seçmediğini unutmayın.)


 • MILL-Pro » Geliştirilmiş HARF-RAKAM KESME İşlemi

“Harf-Rakam Kesme” operasyonu bazı yeni seçeneklerle geliştirilerek güncellenmiştir. Yeni “Takım Seç” düğmesi, takım seçimi için EZ-CAM’in freze takım kitaplığına bağlanır. “Hizalama” ayarı, kullanıcının tanımlı X ve Y başlangıç koordinatlarına göre metni hizalamasına (Sol, Sağ, Merkez) olanak tanır. “Yazı Tipi” listesi, verimli NC Kodu oluşturmak için iki tür tek satırlı yazı tipi sunar. “Derinlik- Z-Bilgileri” ayarlarının eklenmesi özellikle dikkate değerdir, çünkü bu daha fazla düzenleme için “Gelişmiş Özellikler” ile devam etme ihtiyacının sıklığını büyük ölçüde azaltır.

Updated Lettering Cycle


 • MILL-Pro » 3B İşlem Sihirbazı – Yeni! “ZIG-ZAG” Paso Geçişi (ör. “AÇIK YÜZEY”)

3B İşlem Sihirbazının “Z-Dilimleme” işlemindeki “Açık Yüzey” paso seçeneği “Zig-zag” olarak yeniden adlandırıldı ve hızlı hareketleri iptal ederek işleme süresini kısaltmak için kullanılabilir. Undercut takımlar da dahil tüm takım türleri için başarıyla kullanılabilir.

MILL-Pro - 3D Wizard - New


 • MILL-Pro » Güncellenmiş “ZİNCİRLEME SEÇ” Komutu

Manuel olarak “Zincir Seç” ile daireleri seçerken, sistem artık Z-Clear’daki geçişleri görünen yüzeylerden herhangi biriyle çarpışmaması için kontrol ediyor. “Z-Clear” seviyesindeki iki daire arasındaki bağlantı bir çarpışmaya neden olacaksa, daireler hızlı patika bağlantısı kullanılarak bağlanır – aksi takdirde doğrusal tipte olacaktır. Bu tür hızlı geçiş bağlantıları, delinecek bir sonraki deliğe geçmeden önce takımın yüzeyin üzerindeki “Z-RAPID- Hızlı Güvenlik” seviyesine kalkmasını sağlayacaktır. Bu yeni özelliği kullanmak için, “Hızlı Mod” patika komutunun “Kapalı” olarak ayarlanması gerektiğini lütfen unutmayın (= Mümkünse düz bağlantı). Aksi takdirde, tüm patika bağlantıları otomatik olarak “Hızlı” tipinde olacaktır.

MILL / MILL-Pro - CURVE CHAIN Command Updated


 • MILL-Pro » Yeni! Takım Geometrileri “KESME UZUNLUĞU” & “SAP ÇAPI”

3B Katı Model Simulasyonunda görsel kontrolü optimize etmek için, yeni takım özellikleri “Kesme Uzunluğu” ve “Sap Çapı” eklenmiştir. Bu ayarlar, takım görünümünü iyileştirir ve standart yada özel takımlar için daha iyi bir çarpma kontrolü sağlar. Aşağıda, çeşitli araç türleriyle birlikte yeni ayarları görebilirsiniz:

New Tool Properties CUT LENGTH & SHANK DIAMETER


 • MILL-Pro » Yeni! Paso Geçişlerinde “DALMA GÜVENLİĞİ” – Min Kalkma Özelliği

İşlem parametreleri sayfasında, Derinlik (Z) Bilgileri bölümündeki yeni “Dalma-Güvenlik” seçeneği, 2.5 B Kontür Kesim, Cep/Havuz Boşaltma ve Zig-Zag takım yollarının paso geçişlerinde “Z-Clear-Dalma-Güvenliği” yüksekliğini kullanarak hızlı geçişi sağlar.


 • MILL-Pro » 3B İşlem Sihirbazı » Tek Pasoda İşleme İmkanı

3B Sihirbazı, Z adımı yeterince büyük bir değer verilirse, artık “Alt Z Sınırı” tarafından tanımlanan bir Z düzeyinde tek paso ile kesme gerçekleştirebilir.

MILL-Pro - 3D Wizard - Single CONSTANT-Z Cuts possible


 • MILL-Pro » Güncellenmiş “İŞLEME YÜZÜ – KAPALI YÜZEYLER ” Komutu

“İşleme Yüzü – Kapalı Yüzeyler” komutunun hız ve doğruluk açısından performansı geliştirildi. Bu komut, içe aktarılan bir CAD dosyasındaki katı model yüzeylerinin ters gözlemlediği durumlarda uygulanmalıdır.

MILL / MILL-Pro / TURN / EDM - Updated MACHINING SIDE – SOLID SURFACES Command


 • All Modules » Windows Ekran Ölçeği Desteği & “Temel” Otomasyon Güncellemeleri

İlk Windows 10 sürümleri dahil olmak üzere daha eski Windows sürümleri, uygulama iletişim kutularında kullanılan yazı tipini ve boyutunu doğrudan ayarlama seçenekleri sunarken, daha yeni Windows 10 sürümleri, kullanıcıların harf boyutunu yalnızca genel bir ölçeklendirme faktörü aracılığıyla ekran boyutlarına uyarlamasına izin verir. Bu değişiklik, “WinBasic” otomasyon dil motorumuz için büyük bir güncelleme yardımıyla EZ-CAM’in kullanıcı arayüzünü değiştirmemizi gerektirdi. Bu yeniden çalışma sırasında, MILL / MILL Express arayüzlerinde yeni “Takım Seç” komut düğmesi gibi yeni işlevler ve düğmeler ekleyerek, makro arayüzlerinin çoğunu revize ettik ve geliştirdik. Yeniden çalışmayı % 200’e varan ölçek faktörleri ile başarıyla test ettik.

All Modules - Support of Windows Screen Scaling Option & BASIC Automation Update • MILL » Yeni! Operasyon Tablosu Özelliği – Ekranın Sağında Kullanım

“Görünüm / Düğme Ekle / Kaldır” penceresindeki “Tablo Sağda Göster” seçeneği Elektronik tablonun ekranın sağında sabitlenip gösterilmesine izin verir. Bu yeni özellik sayesinde geniş ekran kullanıcıları tabloyu sağda tutarak daha iyi bir kullanım sağlayabilirler. Doğal olarak, Elektronik tablo eskiden olduğu gibi yüzer hale getirilebilir ve ikinci bir ekrana da taşınabilir.

New SPREADSHEET Option – Docked to Right Side


 • MILL » Yeni! Başlama Panelinde Klasör Konumu SABİTLEME Özelliği

Başlama Panelinde, zaten mevcut olan son açılan dosyaları “Sabitleme” özelliği, şimdi burada bulunan dört “Klasör” düğmesine de eklenmiştir. Bu özellik kullanıcılara en sık kullandıkları klasörlerin erişimini kolaylaştıracaktır.

New PIN-DOWN Feature for Startup Window


 • MILL » Mevcut YAKALAMA NOKTASI Durum Ekranı

Ekran üzerinde yakalanan konum artık durum çubuğunun sağ tarafındaki mesaj alanında görüntülenir. Bu yeni özellik, özellikle yakalama modu > “Tümünü Yakala” gibi çoklu seçime olanak sağlayan ayarlarda fayda sağlamaktadır.

Current SNAP-MODE Status Display


 • MILL » Geliştirilmiş 2.5D Makinalama Otomasyon Sihirbazları

“Kontür”, “Cep/Havuz” ve “Yüzey Temizleme” otomasyon sihirbazlarıyla oluşturulan operasyonlar artık aynı sihirbaz ekranından düzenlenebilirler. Elbette, tüm bu parametre ve ayarlar her zaman için “Gelişmiş” düğmesiyle de kullanılabilir. Aynı zamanda eklenen “Takım Seç” opsiyonuyla takım kütaphanesine ulaşım hızlıca sağlanabilir.

Geliştirilmiş 2.5D Makinalama Otomasyon Sihirbazları


 • MILL » Operasyonları Hızlıca ETKİNLEŞTİR / DEVRE DIŞI BIRAK

“Yardım” menüsüne “Toolbox” listesine yeni bir “Operasyon türü Ac-Kapa” makrosu eklenmiştir.. Bu makro, belirli kurallara göre operasyonların tek tıklamayla etkinleştirilmesine veya devre dışı bırakılmasına izin verir. Örneğin: seçili olanın altındaki tüm operasyonlar devre dışı bırakılabilir. Bu özellik, yalnızca belirli operasyonların takım yolunun hesaplanması veya simüle edilmesi gerektiğinde kullanılabilir. TURN modunda, yalnızca ana iş milindeki operasyonları post etmek için tüm ikinci ayna operasyonları devre dışı bırakılabilir.. Bunlar sadece bazı örnekler. Bu makroları daha hızlı erişim için belirli işlev tuşlarına (F1-F12, “EZCAM.INI” ayarları aracılığıyla) atanabileceğini unutmayın.

Fast ACTIVATE / DEACTIVATE Worksteps


 • MILL » World Koordinat Sistemi Transform Özelliği

Artık dönüştürme transform komutlarından herhangi birini (Çevir, Taşı, Döndür, vb.) doğrudan “World” koordinat sistemine uygulamak mümkündür. Bu, parça sıfırını ayarlamak için esnek bir yöntem sunar. Alibre ve Solidworks model yenileme komutları, bu yeni yöntemle belirlenen yeni orijini tanır. (Lütfen “Tümünü Seç” seçim komutunun, yalnızca ekranın sağ tarafındaki liste kutusundan seçilebilen “World” sistemini seçmediğini unutmayın.)


 • MILL » Geliştirilmiş HARF-RAKAM KESME İşlemi

“Harf-Rakam Kesme” operasyonu bazı yeni seçeneklerle geliştirilerek güncellenmiştir. Yeni “Takım Seç” düğmesi, takım seçimi için EZ-CAM’in freze takım kitaplığına bağlanır. “Hizalama” ayarı, kullanıcının tanımlı X ve Y başlangıç koordinatlarına göre metni hizalamasına (Sol, Sağ, Merkez) olanak tanır. “Yazı Tipi” listesi, verimli NC Kodu oluşturmak için iki tür tek satırlı yazı tipi sunar. “Derinlik- Z-Bilgileri” ayarlarının eklenmesi özellikle dikkate değerdir, çünkü bu daha fazla düzenleme için “Gelişmiş Özellikler” ile devam etme ihtiyacının sıklığını büyük ölçüde azaltır.

Updated Lettering Cycle


 • MILL » Güncellenmiş “ZİNCİRLEME SEÇ” Komutu

Manuel olarak “Zincir Seç” ile daireleri seçerken, sistem artık Z-Clear’daki geçişleri görünen yüzeylerden herhangi biriyle çarpışmaması için kontrol ediyor. “Z-Clear” seviyesindeki iki daire arasındaki bağlantı bir çarpışmaya neden olacaksa, daireler hızlı patika bağlantısı kullanılarak bağlanır – aksi takdirde doğrusal tipte olacaktır. Bu tür hızlı geçiş bağlantıları, delinecek bir sonraki deliğe geçmeden önce takımın yüzeyin üzerindeki “Z-RAPID- Hızlı Güvenlik” seviyesine kalkmasını sağlayacaktır. Bu yeni özelliği kullanmak için, “Hızlı Mod” patika komutunun “Kapalı” olarak ayarlanması gerektiğini lütfen unutmayın (= Mümkünse düz bağlantı). Aksi takdirde, tüm patika bağlantıları otomatik olarak “Hızlı” tipinde olacaktır.

MILL / MILL-Pro - CURVE CHAIN Command Updated


 • MILL » Yeni! Takım Geometrileri “KESME UZUNLUĞU” & “SAP ÇAPI”

3B Katı Model Simulasyonunda görsel kontrolü optimize etmek için, yeni takım özellikleri “Kesme Uzunluğu” ve “Sap Çapı” eklenmiştir. Bu ayarlar, takım görünümünü iyileştirir ve standart yada özel takımlar için daha iyi bir çarpma kontrolü sağlar. Aşağıda, çeşitli araç türleriyle birlikte yeni ayarları görebilirsiniz:

New Tool Properties CUT LENGTH & SHANK DIAMETER


 • MILL » Yeni! Paso Geçişlerinde “DALMA GÜVENLİĞİ” – Min Kalkma Özelliği

İşlem parametreleri sayfasında, Derinlik (Z) Bilgileri bölümündeki yeni “Dalma-Güvenlik” seçeneği, 2.5 B Kontür Kesim, Cep/Havuz Boşaltma ve Zig-Zag takım yollarının paso geçişlerinde “Z-Clear-Dalma-Güvenliği” yüksekliğini kullanarak hızlı geçişi sağlar.


 • MILL » Güncellenmiş “İŞLEME YÜZÜ – KAPALI YÜZEYLER ” Komutu

“İşleme Yüzü – Kapalı Yüzeyler” komutunun hız ve doğruluk açısından performansı geliştirildi. Bu komut, içe aktarılan bir CAD dosyasındaki katı model yüzeylerinin ters gözlemlediği durumlarda uygulanmalıdır.

MILL / MILL-Pro / TURN / EDM - Updated MACHINING SIDE – SOLID SURFACES Command


 • All Modules » Windows Ekran Ölçeği Desteği & “Temel” Otomasyon Güncellemeleri

İlk Windows 10 sürümleri dahil olmak üzere daha eski Windows sürümleri, uygulama iletişim kutularında kullanılan yazı tipini ve boyutunu doğrudan ayarlama seçenekleri sunarken, daha yeni Windows 10 sürümleri, kullanıcıların harf boyutunu yalnızca genel bir ölçeklendirme faktörü aracılığıyla ekran boyutlarına uyarlamasına izin verir. Bu değişiklik, “WinBasic” otomasyon dil motorumuz için büyük bir güncelleme yardımıyla EZ-CAM’in kullanıcı arayüzünü değiştirmemizi gerektirdi. Bu yeniden çalışma sırasında, MILL / MILL Express arayüzlerinde yeni “Takım Seç” komut düğmesi gibi yeni işlevler ve düğmeler ekleyerek, makro arayüzlerinin çoğunu revize ettik ve geliştirdik. Yeniden çalışmayı % 200’e varan ölçek faktörleri ile başarıyla test ettik.

All Modules - Support of Windows Screen Scaling Option & BASIC Automation Update • Cad Paketi Entegrasyonu » Yeni! SOLIDWORKS EKLENTİSİ (ADD-IN)

EZ-CAM v2020 ’de sunduğumuz ALIBRE CAD eklentisi için aldığımız olumlu geri dönüşlerin ardından, dünya lideri CAD Sistemi SOLIDWORKS için de benzer bir eklenti geliştirerek EZ-CAM’in CAD bağlantısını daha da genişlettik.

CAD Integration - New SOLIDWORKS ADD-IN

Yeni eklenti komutu, modeli anında mevcut Solidworks oturumundan aktif EZ-CAM modülüne tek tıklamayla aktarır. Transferden önce, kullanıcı istenmeyen parçaları SOLIDWORKS içinde gizleyerek aktarımı montajın sadece gerekli parçalarıyla sınırlayabilir.

EZ-CAM’ in mevcut “Solidworks Güncelle” komutu da geliştirildi. Artık bir Solidworks montajının her parçası ID= <Parça Adı> ile yeni bir EZ-CAM katmanına otomatik olarak aktarılır. Ve tabiki, “Dosya Aç” yoluyla Solidworks v2020 dosyalarını da (*.SLDPRT) açacak şekilde güncellendi.


 • CAD Paketi Entegrasyonu » Güncellenmiş ALIBRE EKLENTİSİ (ADD-IN)

Mevcut EZ-CAM Alibre modülü, aktif Alibre oturumundaki her değişiklikten sonra hızlı model güncellemesi için daha da optimize edildi. Eklentinin “Transfer” komutu, montajdaki her parçayı anında ID = <parça adı> ile yeni bir EZ-CAM katmanına aktarır. Daha sonra EZ-CAM’deki parça seçimi EZ-CAM v2020’de sunulan “Katman Yöneticisi” aracılığıyla kolayca gerçekleştirilir.


 • CAD Paketi Entegrasyonu » Yeni ! 3D Yüzey Hassasiyet Import Ayarı – “YÜZEY TOLERANSI”

“Görünüm / Ayarlar” iletişim kutusundaki yeni “Yüzey Toleransı” ayarı, kullanıcının işleme tolerans ihtiyaçlarına göre CAD dosyalarından içe aktarılan modelin yüzey kalitesini belirlemesine olanak tanır. Bu ayar, Alibre ve SolidWorks oturumundan doğrudan aktarılan modellere de uygulanır. Varsayılan olarak bu ayar, metrik olarak 0,01 mm veya inç modu için 0,001 mm olarak ayarlanmıştır.

CAD Integration - New 3D Surface Import Setting - SURFACE TOLERANCE


 • TURN » Yeni! Operasyon Tablosu Özelliği – Ekranın Sağında Kullanım

“Görünüm / Düğme Ekle / Kaldır” penceresindeki “Tablo Sağda Göster” seçeneği Elektronik tablonun ekranın sağında sabitlenip gösterilmesine izin verir. Bu yeni özellik sayesinde geniş ekran kullanıcıları tabloyu sağda tutarak daha iyi bir kullanım sağlayabilirler. Doğal olarak, Elektronik tablo eskiden olduğu gibi yüzer hale getirilebilir ve ikinci bir ekrana da taşınabilir.

New SPREADSHEET Option – Docked to Right Side


 • TURN » Yeni! Başlama Panelinde Klasör Konumu SABİTLEME Özelliği

Başlama Panelinde, zaten mevcut olan son açılan dosyaları “Sabitleme” özelliği, şimdi burada bulunan dört “Klasör” düğmesine de eklenmiştir. Bu özellik kullanıcılara en sık kullandıkları klasörlerin erişimini kolaylaştıracaktır.

New PIN-DOWN Feature for Startup Window


 • TURN » Mevcut YAKALAMA NOKTASI Durum Ekranı

Ekran üzerinde yakalanan konum artık durum çubuğunun sağ tarafındaki mesaj alanında görüntülenir. Bu yeni özellik, özellikle yakalama modu > “Tümünü Yakala” gibi çoklu seçime olanak sağlayan ayarlarda fayda sağlamaktadır.

Current SNAP-MODE Status Display


 • TURN » Operasyonları Hızlıca ETKİNLEŞTİR / DEVRE DIŞI BIRAK

“Yardım” menüsüne “Toolbox” listesine yeni bir “Operasyon türü Ac-Kapa” makrosu eklenmiştir.. Bu makro, belirli kurallara göre operasyonların tek tıklamayla etkinleştirilmesine veya devre dışı bırakılmasına izin verir. Örneğin: seçili olanın altındaki tüm operasyonlar devre dışı bırakılabilir. Bu özellik, yalnızca belirli operasyonların takım yolunun hesaplanması veya simüle edilmesi gerektiğinde kullanılabilir. TURN modunda, yalnızca ana iş milindeki operasyonları post etmek için tüm ikinci ayna operasyonları devre dışı bırakılabilir.. Bunlar sadece bazı örnekler. Bu makroları daha hızlı erişim için belirli işlev tuşlarına (F1-F12, “EZCAM.INI” ayarları aracılığıyla) atanabileceğini unutmayın.

Fast ACTIVATE / DEACTIVATE Worksteps


 • TURN » World Koordinat Sistemi Transform Özelliği

Artık dönüştürme transform komutlarından herhangi birini (Çevir, Taşı, Döndür, vb.) doğrudan “World” koordinat sistemine uygulamak mümkündür. Bu, parça sıfırını ayarlamak için esnek bir yöntem sunar. Alibre ve Solidworks model yenileme komutları, bu yeni yöntemle belirlenen yeni orijini tanır. (Lütfen “Tümünü Seç” seçim komutunun, yalnızca ekranın sağ tarafındaki liste kutusundan seçilebilen “World” sistemini seçmediğini unutmayın.)


 • TURN » Profil Finiş için Güncellenmiş “GAGALAMA” Tekniği

“Gagalama Adımı” ayarı artık “Profil Finiş” işlemleri için de kullanılabilir. İki gagalama adımı arasındaki açıklık 0,1 mm’dir ve giriş/ çıkış hareketleri “Dalma Açısı”, “Güvenlik Payı”, “Ayrılma Açısı” ve “Ayrılma Mesafesi” parametreleri ile kontrol edilir. Bu standart davranışa ek olarak, artık negatif bir “Gaga Adımı” kullanılabilir. Bu, sistemin talaş kırma için yalnızca kesme ekseni (genellikle Z) boyunca geri çekilmesini sağlar. Bu gibi durumlarda, hesaplanan takımyolunun, dalma ve ayrılma hareketleri birbiriyle çakışması nedeniyle herhangi bir gagalama adımı gösteremeyeceğini lütfen unutmayın.

TURN - Updated PECK STEP Option now also for Contouring Cycle


 • TURN » Durum Çubuğunda Kullanılan Koordinat Sistemi Gösterimi

EZ-TURN ‘un durum çubuğuna yeni bir “İşl.Koord.Sistemi” düğmesi eklendi, böylece ikinci iş mili ve canlı takım operasyonları, seçilen koordinat sistemi daha kolay ayırt edilebilir.

TURN - MCS System Display added to Status Bar


 • TURN » Güncellenmiş “İŞLEME YÜZÜ – KAPALI YÜZEYLER ” Komutu

“İşleme Yüzü – Kapalı Yüzeyler” komutunun hız ve doğruluk açısından performansı geliştirildi. Bu komut, içe aktarılan bir CAD dosyasındaki katı model yüzeylerinin ters gözlemlediği durumlarda uygulanmalıdır.

MILL / MILL-Pro / TURN / EDM - Updated MACHINING SIDE – SOLID SURFACES Command


 • All Modules » Windows Ekran Ölçeği Desteği & “Temel” Otomasyon Güncellemeleri

İlk Windows 10 sürümleri dahil olmak üzere daha eski Windows sürümleri, uygulama iletişim kutularında kullanılan yazı tipini ve boyutunu doğrudan ayarlama seçenekleri sunarken, daha yeni Windows 10 sürümleri, kullanıcıların harf boyutunu yalnızca genel bir ölçeklendirme faktörü aracılığıyla ekran boyutlarına uyarlamasına izin verir. Bu değişiklik, “WinBasic” otomasyon dil motorumuz için büyük bir güncelleme yardımıyla EZ-CAM’in kullanıcı arayüzünü değiştirmemizi gerektirdi. Bu yeniden çalışma sırasında, MILL / MILL Express arayüzlerinde yeni “Takım Seç” komut düğmesi gibi yeni işlevler ve düğmeler ekleyerek, makro arayüzlerinin çoğunu revize ettik ve geliştirdik. Yeniden çalışmayı % 200’e varan ölçek faktörleri ile başarıyla test ettik.

All Modules - Support of Windows Screen Scaling Option & BASIC Automation Update • Cad Paketi Entegrasyonu » Yeni! SOLIDWORKS EKLENTİSİ (ADD-IN)

EZ-CAM v2020 ’de sunduğumuz ALIBRE CAD eklentisi için aldığımız olumlu geri dönüşlerin ardından, dünya lideri CAD Sistemi SOLIDWORKS için de benzer bir eklenti geliştirerek EZ-CAM’in CAD bağlantısını daha da genişlettik.

CAD Integration - New SOLIDWORKS ADD-IN

Yeni eklenti komutu, modeli anında mevcut Solidworks oturumundan aktif EZ-CAM modülüne tek tıklamayla aktarır. Transferden önce, kullanıcı istenmeyen parçaları SOLIDWORKS içinde gizleyerek aktarımı montajın sadece gerekli parçalarıyla sınırlayabilir.

EZ-CAM’ in mevcut “Solidworks Güncelle” komutu da geliştirildi. Artık bir Solidworks montajının her parçası ID= <Parça Adı> ile yeni bir EZ-CAM katmanına otomatik olarak aktarılır. Ve tabiki, “Dosya Aç” yoluyla Solidworks v2020 dosyalarını da (*.SLDPRT) açacak şekilde güncellendi.


 • CAD Paketi Entegrasyonu » Güncellenmiş ALIBRE EKLENTİSİ (ADD-IN)

Mevcut EZ-CAM Alibre modülü, aktif Alibre oturumundaki her değişiklikten sonra hızlı model güncellemesi için daha da optimize edildi. Eklentinin “Transfer” komutu, montajdaki her parçayı anında ID = <parça adı> ile yeni bir EZ-CAM katmanına aktarır. Daha sonra EZ-CAM’deki parça seçimi EZ-CAM v2020’de sunulan “Katman Yöneticisi” aracılığıyla kolayca gerçekleştirilir.


 • CAD Paketi Entegrasyonu » Yeni ! 3D Yüzey Hassasiyet Import Ayarı – “YÜZEY TOLERANSI”

“Görünüm / Ayarlar” iletişim kutusundaki yeni “Yüzey Toleransı” ayarı, kullanıcının işleme tolerans ihtiyaçlarına göre CAD dosyalarından içe aktarılan modelin yüzey kalitesini belirlemesine olanak tanır. Bu ayar, Alibre ve SolidWorks oturumundan doğrudan aktarılan modellere de uygulanır. Varsayılan olarak bu ayar, metrik olarak 0,01 mm veya inç modu için 0,001 mm olarak ayarlanmıştır.

CAD Integration - New 3D Surface Import Setting - SURFACE TOLERANCE


 • EDM » Mevcut YAKALAMA NOKTASI Durum Ekranı

Ekran üzerinde yakalanan konum artık durum çubuğunun sağ tarafındaki mesaj alanında görüntülenir. Bu yeni özellik, özellikle yakalama modu > “Tümünü Yakala” gibi çoklu seçime olanak sağlayan ayarlarda fayda sağlamaktadır.

Current SNAP-MODE Status Display


 • EDM » World Koordinat Sistemi Transform Özelliği

Artık dönüştürme transform komutlarından herhangi birini (Çevir, Taşı, Döndür, vb.) doğrudan “World” koordinat sistemine uygulamak mümkündür. Bu, parça sıfırını ayarlamak için esnek bir yöntem sunar. Alibre ve Solidworks model yenileme komutları, bu yeni yöntemle belirlenen yeni orijini tanır. (Lütfen “Tümünü Seç” seçim komutunun, yalnızca ekranın sağ tarafındaki liste kutusundan seçilebilen “World” sistemini seçmediğini unutmayın.)


 • EDM » Güncellenmiş “İŞLEME YÜZÜ – KAPALI YÜZEYLER ” Komutu

“İşleme Yüzü – Kapalı Yüzeyler” komutunun hız ve doğruluk açısından performansı geliştirildi. Bu komut, içe aktarılan bir CAD dosyasındaki katı model yüzeylerinin ters gözlemlediği durumlarda uygulanmalıdır.

MILL / MILL-Pro / TURN / EDM - Updated MACHINING SIDE – SOLID SURFACES Command


 • All Modules » Windows Ekran Ölçeği Desteği & “Temel” Otomasyon Güncellemeleri

İlk Windows 10 sürümleri dahil olmak üzere daha eski Windows sürümleri, uygulama iletişim kutularında kullanılan yazı tipini ve boyutunu doğrudan ayarlama seçenekleri sunarken, daha yeni Windows 10 sürümleri, kullanıcıların harf boyutunu yalnızca genel bir ölçeklendirme faktörü aracılığıyla ekran boyutlarına uyarlamasına izin verir. Bu değişiklik, “WinBasic” otomasyon dil motorumuz için büyük bir güncelleme yardımıyla EZ-CAM’in kullanıcı arayüzünü değiştirmemizi gerektirdi. Bu yeniden çalışma sırasında, MILL / MILL Express arayüzlerinde yeni “Takım Seç” komut düğmesi gibi yeni işlevler ve düğmeler ekleyerek, makro arayüzlerinin çoğunu revize ettik ve geliştirdik. Yeniden çalışmayı % 200’e varan ölçek faktörleri ile başarıyla test ettik.

All Modules - Support of Windows Screen Scaling Option & BASIC Automation Update • MILL Express » Geliştirilmiş HARF-RAKAM KESME İşlemi

“Harf-Rakam Kesme” operasyonu bazı yeni seçeneklerle geliştirilerek güncellenmiştir. Yeni “Takım Seç” düğmesi, takım seçimi için EZ-CAM’in freze takım kitaplığına bağlanır. “Hizalama” ayarı, kullanıcının tanımlı X ve Y başlangıç koordinatlarına göre metni hizalamasına (Sol, Sağ, Merkez) olanak tanır. “Yazı Tipi” listesi, verimli NC Kodu oluşturmak için iki tür tek satırlı yazı tipi sunar. “Derinlik- Z-Bilgileri” ayarlarının eklenmesi özellikle dikkate değerdir, çünkü bu daha fazla düzenleme için “Gelişmiş Özellikler” ile devam etme ihtiyacının sıklığını büyük ölçüde azaltır.

Updated Lettering Cycle


 • MILL Express » Geliştirilmiş 2.5D Makinalama Otomasyon Sihirbazları

“Kontür”, “Cep/Havuz” ve “Yüzey Temizleme” otomasyon sihirbazlarıyla oluşturulan operasyonlar artık aynı sihirbaz ekranından düzenlenebilirler. Elbette, tüm bu parametre ve ayarlar her zaman için “Gelişmiş” düğmesiyle de kullanılabilir. Aynı zamanda eklenen “Takım Seç” opsiyonuyla takım kütaphanesine ulaşım hızlıca sağlanabilir.

Geliştirilmiş 2.5D Makinalama Otomasyon Sihirbazları


 • All Modules » Windows Ekran Ölçeği Desteği & “Temel” Otomasyon Güncellemeleri

İlk Windows 10 sürümleri dahil olmak üzere daha eski Windows sürümleri, uygulama iletişim kutularında kullanılan yazı tipini ve boyutunu doğrudan ayarlama seçenekleri sunarken, daha yeni Windows 10 sürümleri, kullanıcıların harf boyutunu yalnızca genel bir ölçeklendirme faktörü aracılığıyla ekran boyutlarına uyarlamasına izin verir. Bu değişiklik, “WinBasic” otomasyon dil motorumuz için büyük bir güncelleme yardımıyla EZ-CAM’in kullanıcı arayüzünü değiştirmemizi gerektirdi. Bu yeniden çalışma sırasında, MILL / MILL Express arayüzlerinde yeni “Takım Seç” komut düğmesi gibi yeni işlevler ve düğmeler ekleyerek, makro arayüzlerinin çoğunu revize ettik ve geliştirdik. Yeniden çalışmayı % 200’e varan ölçek faktörleri ile başarıyla test ettik.

All Modules - Support of Windows Screen Scaling Option & BASIC Automation Update • Cad Paketi Entegrasyonu » Yeni! SOLIDWORKS EKLENTİSİ (ADD-IN)

EZ-CAM v2020 ’de sunduğumuz ALIBRE CAD eklentisi için aldığımız olumlu geri dönüşlerin ardından, dünya lideri CAD Sistemi SOLIDWORKS için de benzer bir eklenti geliştirerek EZ-CAM’in CAD bağlantısını daha da genişlettik.

CAD Integration - New SOLIDWORKS ADD-IN

Yeni eklenti komutu, modeli anında mevcut Solidworks oturumundan aktif EZ-CAM modülüne tek tıklamayla aktarır. Transferden önce, kullanıcı istenmeyen parçaları SOLIDWORKS içinde gizleyerek aktarımı montajın sadece gerekli parçalarıyla sınırlayabilir.

EZ-CAM’ in mevcut “Solidworks Güncelle” komutu da geliştirildi. Artık bir Solidworks montajının her parçası ID= <Parça Adı> ile yeni bir EZ-CAM katmanına otomatik olarak aktarılır. Ve tabiki, “Dosya Aç” yoluyla Solidworks v2020 dosyalarını da (*.SLDPRT) açacak şekilde güncellendi.


 • CAD Paketi Entegrasyonu » Güncellenmiş ALIBRE EKLENTİSİ (ADD-IN)

Mevcut EZ-CAM Alibre modülü, aktif Alibre oturumundaki her değişiklikten sonra hızlı model güncellemesi için daha da optimize edildi. Eklentinin “Transfer” komutu, montajdaki her parçayı anında ID = <parça adı> ile yeni bir EZ-CAM katmanına aktarır. Daha sonra EZ-CAM’deki parça seçimi EZ-CAM v2020’de sunulan “Katman Yöneticisi” aracılığıyla kolayca gerçekleştirilir.


 • CAD Paketi Entegrasyonu » Yeni ! 3D Yüzey Hassasiyet Import Ayarı – “YÜZEY TOLERANSI”

“Görünüm / Ayarlar” iletişim kutusundaki yeni “Yüzey Toleransı” ayarı, kullanıcının işleme tolerans ihtiyaçlarına göre CAD dosyalarından içe aktarılan modelin yüzey kalitesini belirlemesine olanak tanır. Bu ayar, Alibre ve SolidWorks oturumundan doğrudan aktarılan modellere de uygulanır. Varsayılan olarak bu ayar, metrik olarak 0,01 mm veya inç modu için 0,001 mm olarak ayarlanmıştır.

CAD Integration - New 3D Surface Import Setting - SURFACE TOLERANCE


 • MILL / MILL-Pro / TURN » Yeni! Operasyon Tablosu Özelliği – Ekranın Sağında Kullanım

“Görünüm / Düğme Ekle / Kaldır” penceresindeki “Tablo Sağda Göster” seçeneği Elektronik tablonun ekranın sağında sabitlenip gösterilmesine izin verir. Bu yeni özellik sayesinde geniş ekran kullanıcıları tabloyu sağda tutarak daha iyi bir kullanım sağlayabilirler. Doğal olarak, Elektronik tablo eskiden olduğu gibi yüzer hale getirilebilir ve ikinci bir ekrana da taşınabilir.

New SPREADSHEET Option – Docked to Right Side


 • MILL / MILL-Pro / TURN » Yeni! Başlama Panelinde Klasör Konumu SABİTLEME Özelliği

Başlama Panelinde, zaten mevcut olan son açılan dosyaları “Sabitleme” özelliği, şimdi burada bulunan dört “Klasör” düğmesine de eklenmiştir. Bu özellik kullanıcılara en sık kullandıkları klasörlerin erişimini kolaylaştıracaktır.

New PIN-DOWN Feature for Startup Window


 • MILL / MILL-Pro / TURN / EDM » Mevcut YAKALAMA NOKTASI Durum Ekranı

Ekran üzerinde yakalanan konum artık durum çubuğunun sağ tarafındaki mesaj alanında görüntülenir. Bu yeni özellik, özellikle yakalama modu > “Tümünü Yakala” gibi çoklu seçime olanak sağlayan ayarlarda fayda sağlamaktadır.

Current SNAP-MODE Status Display


 • MILL / MILL-Pro / MILL Express » Geliştirilmiş 2.5D Makinalama Otomasyon Sihirbazları

“Kontür”, “Cep/Havuz” ve “Yüzey Temizleme” otomasyon sihirbazlarıyla oluşturulan operasyonlar artık aynı sihirbaz ekranından düzenlenebilirler. Elbette, tüm bu parametre ve ayarlar her zaman için “Gelişmiş” düğmesiyle de kullanılabilir. Aynı zamanda eklenen “Takım Seç” opsiyonuyla takım kütaphanesine ulaşım hızlıca sağlanabilir.

Geliştirilmiş 2.5D Makinalama Otomasyon Sihirbazları


 • MILL / MILL-Pro / TURN » Operasyonları Hızlıca ETKİNLEŞTİR / DEVRE DIŞI BIRAK

“Yardım” menüsüne “Toolbox” listesine yeni bir “Operasyon türü Ac-Kapa” makrosu eklenmiştir.. Bu makro, belirli kurallara göre operasyonların tek tıklamayla etkinleştirilmesine veya devre dışı bırakılmasına izin verir. Örneğin: seçili olanın altındaki tüm operasyonlar devre dışı bırakılabilir. Bu özellik, yalnızca belirli operasyonların takım yolunun hesaplanması veya simüle edilmesi gerektiğinde kullanılabilir. TURN modunda, yalnızca ana iş milindeki operasyonları post etmek için tüm ikinci ayna operasyonları devre dışı bırakılabilir.. Bunlar sadece bazı örnekler. Bu makroları daha hızlı erişim için belirli işlev tuşlarına (F1-F12, “EZCAM.INI” ayarları aracılığıyla) atanabileceğini unutmayın.

Fast ACTIVATE / DEACTIVATE Worksteps


 • MILL / MILL-Pro / TURN / EDM » World Koordinat Sistemi Transform Özelliği

Artık dönüştürme transform komutlarından herhangi birini (Çevir, Taşı, Döndür, vb.) doğrudan “World” koordinat sistemine uygulamak mümkündür. Bu, parça sıfırını ayarlamak için esnek bir yöntem sunar. Alibre ve Solidworks model yenileme komutları, bu yeni yöntemle belirlenen yeni orijini tanır. (Lütfen “Tümünü Seç” seçim komutunun, yalnızca ekranın sağ tarafındaki liste kutusundan seçilebilen “World” sistemini seçmediğini unutmayın.)


 • MILL / MILL-Pro / MILL Express » Geliştirilmiş HARF-RAKAM KESME İşlemi

“Harf-Rakam Kesme” operasyonu bazı yeni seçeneklerle geliştirilerek güncellenmiştir. Yeni “Takım Seç” düğmesi, takım seçimi için EZ-CAM’in freze takım kitaplığına bağlanır. “Hizalama” ayarı, kullanıcının tanımlı X ve Y başlangıç koordinatlarına göre metni hizalamasına (Sol, Sağ, Merkez) olanak tanır. “Yazı Tipi” listesi, verimli NC Kodu oluşturmak için iki tür tek satırlı yazı tipi sunar. “Derinlik- Z-Bilgileri” ayarlarının eklenmesi özellikle dikkate değerdir, çünkü bu daha fazla düzenleme için “Gelişmiş Özellikler” ile devam etme ihtiyacının sıklığını büyük ölçüde azaltır.

Updated Lettering Cycle


 • MILL-Pro » 3B İşlem Sihirbazı – Yeni! “ZIG-ZAG” Paso Geçişi (ör. “AÇIK YÜZEY”)

3B İşlem Sihirbazının “Z-Dilimleme” işlemindeki “Açık Yüzey” paso seçeneği “Zig-zag” olarak yeniden adlandırıldı ve hızlı hareketleri iptal ederek işleme süresini kısaltmak için kullanılabilir. Undercut takımlar da dahil tüm takım türleri için başarıyla kullanılabilir.

MILL-Pro - 3D Wizard - New


 • MILL / MILL-Pro » Güncellenmiş “ZİNCİRLEME SEÇ” Komutu

Manuel olarak “Zincir Seç” ile daireleri seçerken, sistem artık Z-Clear’daki geçişleri görünen yüzeylerden herhangi biriyle çarpışmaması için kontrol ediyor. “Z-Clear” seviyesindeki iki daire arasındaki bağlantı bir çarpışmaya neden olacaksa, daireler hızlı patika bağlantısı kullanılarak bağlanır – aksi takdirde doğrusal tipte olacaktır. Bu tür hızlı geçiş bağlantıları, delinecek bir sonraki deliğe geçmeden önce takımın yüzeyin üzerindeki “Z-RAPID- Hızlı Güvenlik” seviyesine kalkmasını sağlayacaktır. Bu yeni özelliği kullanmak için, “Hızlı Mod” patika komutunun “Kapalı” olarak ayarlanması gerektiğini lütfen unutmayın (= Mümkünse düz bağlantı). Aksi takdirde, tüm patika bağlantıları otomatik olarak “Hızlı” tipinde olacaktır.

MILL / MILL-Pro - CURVE CHAIN Command Updated


 • MILL / MILL-Pro » Yeni! Takım Geometrileri “KESME UZUNLUĞU” & “SAP ÇAPI”

3B Katı Model Simulasyonunda görsel kontrolü optimize etmek için, yeni takım özellikleri “Kesme Uzunluğu” ve “Sap Çapı” eklenmiştir. Bu ayarlar, takım görünümünü iyileştirir ve standart yada özel takımlar için daha iyi bir çarpma kontrolü sağlar. Aşağıda, çeşitli araç türleriyle birlikte yeni ayarları görebilirsiniz:

New Tool Properties CUT LENGTH & SHANK DIAMETER


 • MILL / MILL-Pro » Yeni! Paso Geçişlerinde “DALMA GÜVENLİĞİ” – Min Kalkma Özelliği

İşlem parametreleri sayfasında, Derinlik (Z) Bilgileri bölümündeki yeni “Dalma-Güvenlik” seçeneği, 2.5 B Kontür Kesim, Cep/Havuz Boşaltma ve Zig-Zag takım yollarının paso geçişlerinde “Z-Clear-Dalma-Güvenliği” yüksekliğini kullanarak hızlı geçişi sağlar.


 • MILL-Pro » 3B İşlem Sihirbazı » Tek Pasoda İşleme İmkanı

3B Sihirbazı, Z adımı yeterince büyük bir değer verilirse, artık “Alt Z Sınırı” tarafından tanımlanan bir Z düzeyinde tek paso ile kesme gerçekleştirebilir.

MILL-Pro - 3D Wizard - Single CONSTANT-Z Cuts possible


 • TURN » Profil Finiş için Güncellenmiş “GAGALAMA” Tekniği

“Gagalama Adımı” ayarı artık “Profil Finiş” işlemleri için de kullanılabilir. İki gagalama adımı arasındaki açıklık 0,1 mm’dir ve giriş/ çıkış hareketleri “Dalma Açısı”, “Güvenlik Payı”, “Ayrılma Açısı” ve “Ayrılma Mesafesi” parametreleri ile kontrol edilir. Bu standart davranışa ek olarak, artık negatif bir “Gaga Adımı” kullanılabilir. Bu, sistemin talaş kırma için yalnızca kesme ekseni (genellikle Z) boyunca geri çekilmesini sağlar. Bu gibi durumlarda, hesaplanan takımyolunun, dalma ve ayrılma hareketleri birbiriyle çakışması nedeniyle herhangi bir gagalama adımı gösteremeyeceğini lütfen unutmayın.

TURN - Updated PECK STEP Option now also for Contouring Cycle


 • TURN » Durum Çubuğunda Kullanılan Koordinat Sistemi Gösterimi

EZ-TURN ‘un durum çubuğuna yeni bir “İşl.Koord.Sistemi” düğmesi eklendi, böylece ikinci iş mili ve canlı takım operasyonları, seçilen koordinat sistemi daha kolay ayırt edilebilir.

TURN - MCS System Display added to Status Bar


 • MILL / MILL-Pro / TURN / EDM » Güncellenmiş “İŞLEME YÜZÜ – KAPALI YÜZEYLER ” Komutu

“İşleme Yüzü – Kapalı Yüzeyler” komutunun hız ve doğruluk açısından performansı geliştirildi. Bu komut, içe aktarılan bir CAD dosyasındaki katı model yüzeylerinin ters gözlemlediği durumlarda uygulanmalıdır.

MILL / MILL-Pro / TURN / EDM - Updated MACHINING SIDE – SOLID SURFACES Command


 • All Modules » Windows Ekran Ölçeği Desteği & “Temel” Otomasyon Güncellemeleri

İlk Windows 10 sürümleri dahil olmak üzere daha eski Windows sürümleri, uygulama iletişim kutularında kullanılan yazı tipini ve boyutunu doğrudan ayarlama seçenekleri sunarken, daha yeni Windows 10 sürümleri, kullanıcıların harf boyutunu yalnızca genel bir ölçeklendirme faktörü aracılığıyla ekran boyutlarına uyarlamasına izin verir. Bu değişiklik, “WinBasic” otomasyon dil motorumuz için büyük bir güncelleme yardımıyla EZ-CAM’in kullanıcı arayüzünü değiştirmemizi gerektirdi. Bu yeniden çalışma sırasında, MILL / MILL Express arayüzlerinde yeni “Takım Seç” komut düğmesi gibi yeni işlevler ve düğmeler ekleyerek, makro arayüzlerinin çoğunu revize ettik ve geliştirdik. Yeniden çalışmayı % 200’e varan ölçek faktörleri ile başarıyla test ettik.

All Modules - Support of Windows Screen Scaling Option & BASIC Automation Update