Günümüzde katı model data kullanımı sektör standardı haline gelmiş ve artık CNC’de işlenecek parçaların çizimi CAM programı kullanıcılarına katı model dosyası olarak verilmektedir.

EZ-CAM hem bu modern kullanım alışkanlığına ayak uydurmak hem de katı model datanın avantajlarından yararlanmak için çok önemli bir yeniliği programa kazandırıyor. Klasik patika (curve) bazlı çalışma sistemine alternatif olarak katı model üzerindeki unsurları algılamayı sağlayan yenilikçi bir sistem geliştirilerek kullanıcılarına sunuyor.

SmartClick sayesinde parçadaki delik, pah, köşe radyüsü, cep veya kontür sadece katı model üzerindeki ilgili bölgelere tıklanarak otomatik algılanır ve işleme datası kolay ve çok daha hızlı şekilde oluşturulur.

ALIN FREZELEME: Parça kütüğünü Kontrol Yüzeyi, modelin diğer kısımlarını ise Yüzey Seç komutu ile işleme yüzeyi olarak seçin.

DELİK DELME: Tek bir deliği seçin ve aynı özelliklere sahip diğer tüm delikler otomatik olarak gruplanarak seçime dahil edilir.

Pah ve Köşe Radyüslerİ: Pah veya radyüse ait herhangi bir yüzeyi tıklayın, o unsuru oluşturan tüm komşu yüzeyler otomatik olarak seçime dahil edilir.

CEP / HAVUZ
» Kapalı cep işleme adımını oluşturmak için tabandaki düzlemsel yüzeyin seçilmesi yeterlidir, bu aşamada cep içindeki adalar otomatik olarak algılanır.

» Açık cepler aynı şekilde cebin taban yüzeyinin seçilmesiyle oluşturulur. EZ-CAM cebin açık kenarını otomatik olarak algılayarak takımın boştan giriş/çıkış ve gerekli dışarı taşma işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirir.

» Tabanı boş cepler cebin yan duvarına ait herhangi bir yüzeyinin seçilmesiyle işlenebilir. EZ-CAM ilgili tüm komşu yüzeyleri bağlayarak seçime dahil eder. Takımın tabanı patlatmasını sağlayan ilave derinlik parametresi Ezcam.ini ayar ve konfigürasyon dosyasından değiştirilebilir veya iptal edilebilir.

KONTÜR/KENAR
» Tüm model seçilerek parçayı çevreleyen en dış sınır kontür kesim olarak işlenebilir.

» Kapalı kontür için tek bir dik duvar yüzeyinin seçilmesi yeterlidir, EZ-CAM ilgili tüm komşu yüzeyleri bağlayarak kapalı kontür haline getirir.

» Açık kontür için aynı şekilde bir dik yüzey seçilir ve unsura ait tüm komşu yüzeyler zincirleme bağlanmış olur. Smart Click devre dışı bırakılarak (Shift tuşu ile) zincire/gruba yüzey eklenip/çıkarılabilir.

Smart Click mümkün olduğu durumlarda işleme adımında tanımlanmamış olan çevre yüzeyleri de dikkate alarak çarpma kontrolü sağlayacaktır.

SmartClick Uygulamalarını İzleyin

Rekabetçi Özellikler için Çok Daha Az Ödeyin

Üst-seviye CAM programlarının maliyeti 7,000$’ları aşmaktadır. EZ-CAM Smart Click özelliği de dahil olarak her zamanki gibi bütçenize uygun çözümler sunar. Smart Click & 3D işleme artık tüm frezeleme CAM paketlerimizde mevcuttur.

EZ-CAM ekibi olarak bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz! Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

“EZ-CAM Güçlü, Ekonomik ve artık daha da Kolay!” 

EZ-CAM 2022 Ücretsiz Deneme Sürümü ve Eğitim Materyali’ni İndirin!